برگزاری دوره آموزشی رایگان پرورش قارچ خوراکی ویژه بسیجیان حلقات صالحین بسیج خواهران حوزه کوثر

فرمانده حوزه کوثر خواهران ناحیه کهنوج گفت: در جهت تقویت اقتصاد مقاومتی دوره رایگان پرورش قارچ خوراکی با همکاری سازمان فنی و حرفه ای وبسیج سازندگی ناحیه کهنوج با ارائه مدرک معتبر برگزار می شود.

خانم امیری فرمانده حوزه کوثر خواهران ناحیه کهنوج در آیین برپایی این دوره آموزشی افزود: قارچ هاي خوراكي نه تنها ضايعاتي نداشته، بلكه از بزرگترين توليدكننده هاي پروتئين از بقاياي محصولات كشاورزي مي باشند و استفاده از ضايعات كشاورزي براي توليد غذا و تبديل بهينه آنها به كود زراعي مي توان به اقتصاد كشور كمك کرده و در کنار آن ايجاد اشتغال مولد در زمينه هاي مرتبط با صنعت و خدمات برای تولید محصول، از دیگر مزایای تولید این محصول اقتصادی به شمار می آید.

وی گفت: فرهنگ سازی لازم در جامعه در امر مصرف این محصول ارزشمند، سبب ایجاد توجیه اقتصادی مطلوب در تولید انبوه آن شده و همین امر سببگردیده است هر روزه جوانان و افراد با توجه بیشتری، امکان تولید و پرورش و سود آوری قارچ را در مقیاس کوچک و بزرگ بررسی نمایند.

فرمانده حوزه کوثر ادامه داد: پرورش قارچ در راستای استفاده بهینه از منابع تولید در قالب اقتصاد مقاومتی از جمله گزینه های مطلوب اقتصادی محسوب می شود.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به حوزه کوثر خواهران واقع در سپاه ناحیه کهنوج مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است این دوره آموزشی ویژه خواهران بسیجی حوزه کوثر شهرستان کهنوج می باشد.

photo_۲۰۱۸-۰۱-۲۰_۱۹-۵۱-۴۴

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :